Du er her: Hjem / Politikk / Andre styrer, råd og utvalg

Andre styrer, råd og utvalg

Innhold

    Valgstyret

    Klagenemnd

    Administrasjonsutvalget:
    Administrasjonsutvalget foreslår og behandler overordnede retningslinjer for kommunens personalpolitikk jf. tidligere praksis. Utvalget har halvårlige møter. 

    Pasient- og brukerutvalg (3 medlemmer):
    Kommer (saken ble utsatt i kommunestyret sitt møte 17.10.2019).

    Forhandlingsutvalg (3 medlemmer):
    Senterpartiet: Jarle Bø.
    Kristelig Folkeparti: Øystein Stjern.
    Arbeiderpartiet: Kristine Enger.

    Forhandlingsutvalget har det politiske hovedansvaret for de sakene som er nevnt i kommuneloven § 26, inkl. lokal protokoll fra forhandlinger hvor ikke forhandlingsfullmakt er gitt rådmannen. 

    Viltnemd
    Kommer (saken utsatt i kommunestyret sitt møte 17.10.2019).

    Heimevernsnemnd (1 medlem):
    Arbeiderpartiet: Eva Sundt Eriksen.

    Konfliktrådet (1 medlem):
    Arbeiderpartiet:
     

    Sakkyndig nemnd - eiendomsskatt (3 medlemmer):
    Fremskrittspartiet:
    Øystein Thorsen (leder).
    Senterpartiet: Olav Sande (nestleder).
    Høyre: Kirsti Gjerde.

    Klagenemnd - eiendomsskatt (6 medlemmer):
    Høyre: Thor Magne Larsen (leder).
    Arbeiderpartiet: Turid Nygård (nestleder).
    Fremskrittspartiet: 
    Tone Gjerde. 
    Venstre: Ingve Lerang.
    Kristelig Folkeparti: Helge Todnem.
    Senterpartiet: Bjørn Vistnes.

    Styret i Rolf G. Giljes og hustru Serine Pedersdatters legat til landbrukets fremme:
    Det valgte styret fra 2011-2015 blir sittende frem til kommunestyret får en sak som avklarer styreform og fremtid for legatet. Styret sitter til eventuelle omdanningsprosesser er fullført.

    Samarbeidsutvalg skolene:
    Goa skole: 
    Ingvild Lundbakk (Ap).
    Grødem skole: Svanhild Eikelid (Sp).
    Harestad skole: Renate Kolnes (H).

    Medlem til samarbeidsutvalg til kulturskolen:
    Bodil Fjermedal Ludvigsen (KrF).

    Samarbeidsutvalg til barnehagene:
    Myrå: Svein Arild Harestad (H).
    Fjellheim: Espen Nedrebø (H).
    Solbakken: Eivind Vistnes (Ap).
    Viste: Ask Brekke (SV).
    Sande: Bodil Fjermedal Ludvigsen (KrF).
    Vistestølen: Tone Gjerde (Frp). 

    KS - Fylkesmøte og Landsting:
    KS Fylkesmøtet: Jarle Bø (Sp), Øystein Stjern (KrF) og Kristine Enger (Ap).
    KS Landstinget: Jarle Bø (Sp), Øystein Stjern (KrF), Kristine Enger (Ap) og Thor Magne Larsen (H).

    Medlem til styret i Jærmuseet:
    Øystein Stjern (KrF).

    Medlem til Interkommunalt Arkiv i Rogaland IKS sitt representantskap:
    Per Arne Nyvoll (H).

    Medlem til Kirkens SOS:
    Hilde Sande (Sp).

    Forslag til styrerepresentanter og valg av representanter til årsmøtet i Ryfylke friluftsråd:
    Forslag til styremedlem: Arve Jaatun (MDG) og Marianne Hebnes (V).
    Representanter årsmøtet: Alexander Rügert-Raustein (MDG) og Therese Mari Nybø Lindal (Sp).

    Valg av styrerepresentanter og valg av representanter til årsmøtet i Jæren friluftsråd:
    Styret: Tomas Mørch (KrF).
    Representanter til årsmøtet: Jarle Bø (Sp), Henry Thrane (Ap) og Øystein Thorsen (Frp).

    Valg av styremedlem og valg av representantskapet i Multihallen og Storhallen IKS:
    Styret, Multihallen og Storhallen IKS: Jarle Bø (Sp).
    Representantskapet, Multihallen og Storhallen IKS: Øystein Stjern (KrF).

    Valg av styremedlem og valg av representantskapet i Sørmarka flerbrukshall IKS:
    Styret, Sørmarka flerbrukshall IKS: Jarle Bø (Sp).
    Representantskapet, Sørmarka flerbrukshall IKS: Øystein Stjern (KrF).

    Valg av styremedlem og valg av representantskapet i IVAR IKS:
    Representantskapet, IVAR IKS: Jarle Bø (Sp).
    Styret, IVAR IKS: Bjørn Kahrs (H).

    Valg av representanter til styret og bedriftsforsamlingen i Lyse Energi AS:
    Bedriftsforsamlingen, Lyse Energi AS: Jarle Bø (Sp).
    Styret, Lyse Energi AS: Bjørn Kahrs (H).

    Forslag til representanter til styret i RANSO AS:
    Thor Magne Larsen (H) og Turid Nygård (Ap).

    Forslag til styremedlem i Allservice AS:
    Ingvild Lundbakk Denut (Ap).

    Valg av politisk representant til Jæren vannområdeutvalg og Rogaland vannregionutvalg:
    Jæren vannområdeutvalg: Stein Tofte (MDG).
    Rogaland vannregionutvalg: Olav Sande (Sp).

    Valg av medlem til Kirkelig fellesråd:
    Jarle Bø (Sp).

    Valg av medlem til Ryggstranden båtforening:
    Bjørn Kahrs (H).

    Valg av medlem til Skiftesvik båtforening:
    Gunnar Hiim (Ap).

    Forslag til medlem til styret i Greater Stavanger:
    Bjørn Kahrs (H), Renate Kolnes (H) og Jarle Bø (Sp).

    Medlem til representantskapet til Rogaland Arboret:
    Olav Nybø (V).

    Medlem til representantskapet til Rogaland Revisjon IKS:
    Kirsten Clausen (H). 

    Medlemmer til styret i Rogaland Kontrollutvalgssekretariat IS:
    Kurt Randeberg (Frp).

    Forslag til styremedlem og valg av medlem til representantskapet i Rogaland brann og redning IKS:
    Representantskapet: Jarle Bø (Sp).
    Forslag til styremedlem: Thor Magne Larsen (H) og Renate Kolnes (H).

    Forslag til medlemmer av styret og valg av medlem i representantskap i Stavanger Interkommunale Havn IKS / Stavangerregionen Havn IKS:
    Representantskapet: Jarle Bø (Sp).
    Forslag til styremedlem: Bjørn Kahrs (H) og Kristine Enger (Ap).

    Medlemmer til representantskapet i Attende AS:
    Ingvild Lundbakk Denut (Ap).

    Representanter til styret i Randaberg og Rennesøy Bygdeblad:
    Kirsten Clausen (H) og Ingve Lerang (V). 

    Representant til styret for Vinterlandbruksskolen på Jæren:
    Odd Sande (Sp).

    Representant til rådgivende utvalg for jærstrendene:
    Olav Nybø (V).

    Fant du det du lette etter?

    Takk for din tilbakemelding

    Hva forsøkte du å finne?